NCHS First Quarter Honor Rolls

Freshmen

High Honor Roll (3.75 to 4.0): Kaiden Boester,  Bennett Briles, Valerie Combs,  Sophia Doerr, Savannah Downey,  Owen Dunn, Emma Eberhart, Abigail Ferrell, Daci Finke, Hailey Frantz, Noah Frederking, Faith Frerker, Kaden Gajewski, Emma Grathwohl, Paige Greten, Alexander Guo, Kali Heggemeier,

Thomas Herzog, Gracen Hoffman, Colleen Jahnke, Kade Kasban, Tessa Kellerman, Abigayle Kessler, Ruby Konkel, Jack Kroeger, Jillian Kuhl, Ryan Kujawa, Hope Liszewski, Quintin Loquasto, Paityn Matecki, Kristine May, Kamryn Michael,  Baylie Newman, Lauren Rapp, Trey Reinburg, Korbi Rhine,  Xavier Spiess, Savannah Sterns, Adrianna Taft, Kendall Vallett, Reese Varel, Kortney Wacker, Lucas Welte, Sophia White, Garrett Williamson, Thomas Wojtowicz.

Honor Roll (3.5 to 3.74): Vincent Beaty, Malayna Bock,

Harley Clayton, Carson Cook, Kylie Davis, Leah Edwards,  Peter Geppert III, Taylor-Sue Goeke, Rylan Hammer, Tristan Harrison,Kyle Heidel, Aidan Heiman, Seth Henderson, Emily Ketchum,   Kyley Kwiatkowski, Bobbie Matlock, Brody Meyer, Landon Pelczynski, Ireland Rushing, Carter Schoenherr, Sophie Schubert, Rebecca Shopinski, Avery Streif, Cameron Warnick, Andrew Windler, Jada Winka, Thaddeus Zgonina, Ann Zoeckler.

Sophomores

High Honor Roll (3.75 to 4.0): Annie Ahlers, Adam Anderson, Hailey Baugh, Curtis Bochantin, Trent Browne, Grace Buescher, Alyssa Cole, Michael Combs, Jordan Donato, Adeline Epplin, Kolten Gajewski, Ethan Gambill, Connor Gladson, Emily Guest, Xander Harvey, Nolan Heggemeier, Calista Herrmann, Allyson Johannes, Zachary Kasten, Lucas Knepp, Daphne Kollbaum, Hazel Konkel, Charleene Kroener, Wyatt Kwiatkowski, Landen Lane, Brooklyne Luessenheide, Katelyn Mason, Emmerson Paszkiewicz, Addison Povolish, Caitlynn Pytlinski, Ella Reed, Hunter Rheinecker, Hayden Robinson, Halle Rueter, Emily Schnitker, Trevor Siliven, Ryan Stiegman, Lillian Taft, Kirsten Twenhafel, Eric Wisely, Jesse Wojtowicz.

Honor Roll (3.5 to 3.74): Leonard Bannert, Cheyenne Boester, Abigail Boudah, Axton Brehm, Xander Ebert, Ostin Habeck, Saxton Hoepker, Ella Jones, Evan Knolhoff, Talanie Kozuszek, Lynsey Kujawa, Dawson Kurwicki, Allison Maschhoff,  AnneMarie Mead, Hanna Niedbalski, Bailey Pelka, Benjamin Reid, Kade Ridgeway, Isaac Turner, Joseph Warren, Michael Wilken, Brandon Wisely, Colton Wolters.

Juniors

High Honor Roll (3.75 to 4.0): David Arnold, William Barczewski, Jenny Barnes, Reagen Burke, Bryce Donato, Madison Draege, Samantha Edwards, Mark Ellis, Autumn Evans, Katlyn Eversgerd, Logan Eversgerd, Ashlyn Frazier, Lindsey Gossman, Hanah Grzegorek, Courtney Hallock, Trent Harris, Kiley Heidel, Amy Hicks, Jada Jablonski, Caleb Klein, Gabriel Kreid, Cayla Krueger, Lydia Kurtz, Abigail Maschhoff, Kaitlyn May, Leslie Michael, Ethan Oelze, Grant Pedtke, Havalen Pierce, Grace Ruehl, Marvin Schlichter, Brianna Schorfheide, Mercedez Warnick, Josie Woodrome, Allie Jade Zalos.

Honor Roll (3.5 to 3.74): Jaxon Goforth, Abbygayle Goza, Katelyn Kessler, Nicholas Miller, Karmen Reynolds, Camden Ritzel, Jacob Rowell, Tyler Schill, Aaron Stanowski.

Seniors

High Honor Roll (3.75 to 4.0): Olivia Anderson, Micah Arnold, Jackson Aulds, Justin Aulds, Anastasia Aydt, Harrison Briles, Olivia Cook, Chloe Crum, Raquel Elliott, Catherine Fullerton, Addisyn Gale, Sydney Gordon, Abbygail Grabowski, Grace Gutjahr, Tristen Hercules, Dillon Herrmann, Aden Hill, Hailey Kessler, Michael Kirchner, Sabrina Kollbaum, Beatrice Kreitner, Gracie Kujawa, Gavin Love, Rylee Luechtefeld, Sidney McCandrew, Tanner McFeron, Madison Mills, Carson Parker, David Payne, Nathanial Peper, Taylor Rapp, Nicole Rooneo, Sydney Schnitker, Madison Schuette, Gideon Sexe, Graham Speedie, Elise Spencer, Sarah Staley, Kimberly Stegman, Elley Szopinski, Delaney Varel, Abby Wesselmann, Rylee White, Abigail Wilken, Jordan Woods, Alyxandra Wright, Sarah Zyk.

Honor Roll (3.5 to 3.74): Derek Baugh, Austin Bauza, Francesca Ceracchi, Kayli Erdmann, Meghan Felts, Cassie Fullerton, Ana Hamilton, Hannah Harris, Kash Kasban, Amy Ketchum, Bridgette Kurtz, Madison Kurtz, Eve Lowry, Jace Matecki, William Moon, Gavyn Novak, Maia Rather-Broxson, Ryan Restoff, Memphis Rushing, John Schubert III, Gabrielle Tyler, Joseph Wacker and Conner Wolters.

Leave a Comment